Екзарх

Владика Йосафат Говера

Народився 12 вересня 1967 року в Івано-Франківську. Після закінчення середньої школи навчався у підпільній духовній семінарії. 30 травня 1990 року — рукопокладений на священика і призначений настоятелем парафії Святого Володимира смт. Велика Березовиця.

Від 1996 до 1999 року навчався у Люблінському католицькому університеті. Після цього був віце-ректором Тернопільської вищої духовної семінарії імені Йосифа Сліпого. Упродовж 2004-2007 року навчався у Папському Східному інституті у Римі (Італія), де здобув ліценціат з пасторальної теології. Відтак о. Йосафат Говера виконував обов’язки ректора духовної семінарії імені Йосифа Сліпого.

Крім рідної, української, володіє російською, польською, італійською та німецькою мовами.

Папа Римський Бенедикт XVI 15 січня 2008 року благословив рішення Синоду єпископів УГКЦ про заснування нового архиєпископського екзархату у Луцьку і про призначення о. Йосафата його першим екзархом, уділяючи йому титулярний престол Цезаріани. 

7 квітня 2008 р. відбулась хіротонія о. Йосафата у сан єпископа. 12 квітня 2008 р. владика Йосафат інтронізований на престол Луцького екзархату УГКЦ, ставши його першим екзархом.

Луцький екзархат УГКЦ створено верховним архиєпископом блаженнішим Любомиром кардиналом Гузаром, на підставі рішення Синоду Єпископів УГКЦ. 15 січня 2008 р. Римський Архиєрей Венедикт XVI благословив створення Луцького екзархату та призначення екзархом о. Йосафата Говеру.

Територія Луцького екзархату охоплює Волинську і Рівненську області, а осідок знаходиться у Луцьку. Катедрою екзарха Луцького є храм Різдва Пресвятої Богородиці м. Луцьк.

Луцький екзархат входить в склад Києво-Галицької митрополії УГКЦ.

Top