Парафію Успіння Пресвятої Богородиці м. Любомль відвідав владика Максим Рябуха – екзарх Донецький
Храмовий празник в Генеральному домі Сестер Божого Провидіння
У понеділок Святого Духа, 1 чераня 2026 р. Б. у храмі Генерального дому Сестер Божого Провидіння відзначили храмовий празник. Архиєрейську Божественну Літургію очолив Кир Йосафат Говера, екзарх Луцький у співслужінні із запрошеним духовенством. На святкування прибули і сестри з Тернополя, де від недавна був заснований ще один дім. Розділити святковий настрій із сестрами прийшли і вірні.
У Рівному відбувся екзархальний Катехититичний конкурс
У суботу, 30 травня 2026 р. у м. Рівне при парафії св. Миколая Чудотворця пройшов катехитичний конкурс. Участь в якому взяли дві команди, команда “Шукачі істини” м. Рівне та командна “Щасливі” м. Луцьк. Конкурс розпочався із спільної молитви, яку очолив владика Йосафат Говера.
У Дольську розпочався формаційний вишкіл для духовенства
У вівторок, 26 травня 2026 року, в селі Дольську (Ковельського р-ну Волинської обл.) стартував триденний формаційний вишкіл для священників Луцького екзархату Української Греко-Католицької Церкви. Тема заходу — «Витоки, Унія, Підпілля: Дорога вірності Української Греко-Католицької Церкви».
У навчальних сесіях та спільних молитвах бере участь владика Йосафат Говера, екзарх Луцький.
Парафія Вознесіння Господнього у м. Дубно відсвяткувала своє 20-ти ліття (+відео)
У суботу, 23 травня 2026 р. Б. парафія Вознесіння Господнього, що у м. Дубно відсвяткувала своє 20-ти ліття заснування.
З цієї нагоди до храму Вознесіння прибув владика Йосафат Говера, екзарх Луцький із численним духовенством як із екзархату, так із інших єпархій. Архиєрей очолив кульмінацію святкування – Божественну Літургію. У слові до вірних владика наголосив на необхідності розвивати дари Святого Духа, пригадав основні етапи становлення дубенської громади та будівництво храму.
Постанови 103-ї сесії Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні
12–13 травня 2026 року в Трускавці відбулася 103-тя сесія Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні, за підсумками якої єпископи ухвалили низку важливих постанов. Серед ключових рішень — заходи щодо соціального захисту та фінансового забезпечення духовенства, а також встановлення Дня медичного капелана. Публікуємо повний текст постанов.
“РАДУЙСЯ, ВІРНИХ СПАСІННЯ”. Паломники Луцького екзархату УГКЦ вшанували Холмську ікону Богородиці
У Дубенському замку відбулася конференція, темою якої стала 80-та річниця ліквідації УГКЦ
На Волині подвір’я храму прикрасили зеленими насадженнями
Завдяки спільним зусиллям громади, духовенства та меценатів, подвір’я храму тепер прикрашають десятки молодих туй, які стали символом живої віри та турботи про Боже створіння.
Озеленення відбулося за сприяння референта Бюро УГКЦ з питань екології Луцького екзархату о. Ярослава Пелиха. Ця ініціатива є частиною великої місії Церкви щодо плекання екологічної свідомості та відповідальності за навколишнє середовище.
ПЕРШІ ЛИЦАРІ КОЛУМБА У ЛУЦЬКУ: Нова сторінка чоловічого служіння на Волині
Під покровом Зарваницької Богородиці завершилися курси духовної та інтелектуальної формації для священників Луцького екзархату
У Зарваниці відбувся перший, цього року, формаційний курс для священників Луцького екзархату в рамках діяльності інституту постійної формації
У «Саду Українства» на Волині висадили дерева на честь великих подвижників УГКЦ
У середу, 22 квітня, в Міжнародний день Землі, Бюро УГКЦ з питань екології долучилося до створення унікального природного та духовного простору на Волині. В Саді Українства на одній із 12 алей, Алеї Релігії та Філософії, з’явилася «жива» пам’ять про тих, хто розбудовував нашу Церкву та націю – Праведного Митрополита Андрея Шептицького, Блаженних Миколая Чарнецького та Василя Величковського, Патріархів Йосифа Сліпого і Любомира Гузара.
Завдяки старанням Екобюро УГКЦ спільно з Луцьким екзархатом, було висаджено п’ять саджанців ліквідамбра смолоносного. Це дерево обране не випадково: воно відоме своєю неймовірною палітрою кольорів восени та здатністю жити до 400 років, символізуючи вічну пам’ять про духовних велетнів. Кожне висаджене дерево було присвячене постаті, чиє життя було взірцем служіння Богу, народу та рідній землі.
У Володимирі відбулися святкові богослужіння за участі Луцького екзарха Владики Кир Йосафата Говери
На Пасху владика Йосафат відвідав громаду Святого апостола Івана Богослова у Рожищах
У Неділю Пасхи преосвященний владика Йосафат очолив вечірню у храмі Святого апостола Івана Богослова у м. Рожище. Владиці співслужив настоятель храму о. Сергій Василів, прислуговували брати семінаристи Дрогобицької семінарії
У своєму слові архиєрей наголосив на відчуттях і переживаннях апостолів, які мали страх перед людьми, але воскреслий Христос подарував їм мир та запевнені, що життя сильніше від смерті.








