Освячення каплиці у військовій частині Національної Гвартії у м. Рівне

Сьогодні, 26 січня 2022 р. Б. відбулося освячення каплиці для військовослужбовців Національної Гвардії військової частини 3055, котра розташована у м. Рівне. Багаторічну опіку цього військового формування здійснює о. Іван Хміль, священик Луцького екзархату.

Ця каплиця – перша культова споруда в межах режимного військового об’єкта на Рівненщині, яку спорудили за підтримки департаменту військового капеланства Патріаршої курії Української греко-католицької церкви.

Чин освячення каплиці свв. мучч. Бориса і Гліба звершив Владика Михаїл Ковтун єпарх Сокальсько-Жовківський спільно із священнослужителями Луцького екзархату, а також із військовими капеланами Львівської Архиєпархії. В Архієрейській Літургії сьогодні молилися за мир в Україні. В урочистостях взяв участь командир військової частини підполковник НГУ Гайдук Сергій Сергійович, а також офіцерський та особовий склад  Ця каплиця стане в перспективі місцем, де кожен військовослужбовець зможе зміцнювати свою віру, коли у вільний час будуть молитися у своїх потребах.

“Наскільки молитва є необхідна, аби ми могли озброїтися духовно, свідомо, відповідально з належним покладанням надії на ближнього і Бога. Це є завдання капеланів у цей тривожний час і це є запевнення нашого миру”, – розповідає керівник департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ владика Михаїл Колтун.

“Якщо з нами Бог, то чого нам боятися? Якийсь певний ступінь довіри, що, можливо, якщо я не можу помолитися, то є людина, яка молиться з нами, за нас і про нас, і дає відчуття захисту. Завдання капелана і наше гасло – бути поруч: з живими поруч, щоб допомогти, з пораненими, щоб підтримати, з померлими, щоб провести в останню путь і пам’ятати”, – розповідає отець Іван Хміль.

Top