У парафії Вознесіння Господнього в Дубно провели майстер-клас “Стрітенська свічка”

В свято Трьох Святителів в Духовному Осередку при парафії Вознесіння Господнього УГКЦ м. Дубно відбувся майстер-клас із виготовлення свічки з вощини. Напередодні свята Стрітення Господнього була гарна нагода як для дітей, так і для дорослих дізнатися більше інформації про свято і про свічку. Символ світла через Євангельські тексти дуже часто використовується в Літургійній традиції нашої Церкви: у всіх Таїнствах, де свічка в особливий спосіб використовується, коли священника супроводжує вівтарна дружина зі свічками. Часто при радісних і при сумних нагодах свічка використовується як надія зустрічі з правдивим Світлом. Також часто протягом церковного року при різних торжествах і святкуваннях свічка або освячується, або нею освячуємо (як у випадку Йорданського освячення). В нашому народі склалася традиція особливого відношення до Стрітенської свічки.

На парафії Вознесіння Господнього що у Дубно відбулася “Розколяда”

В неділю,26 січня 2025 року Божого,  при парафії Вознесіння Господнього УГКЦ м. Дубно відбулася Розколяда.

В монастирі Блаженного Миколая Чарнецького Згромадження Найсвятішого Ізбавителя в м. Ковель було поставлено нового диякона

В неділю, 26 січня 2025 року Божого, Владика Йосафат очолив Архиєрейську Божественну Літургію та уділив дияконські свячення брату Тарасу Популященко ЗНІ. У Літургії також співслужили о. Володимир Борейко ЗНІ, протоігумен української провінції та о. Роман Халус ЗНІ, ігумен монастиря Блаженного Миколая Чарнецького.

Допомогти ближнім у потребі в синергії з піклуванням про створіння: на Волині стартувала екосоціальна ініціатива УГКЦ

Вже традиційно Луцький екзархат УГКЦ долучився до Всеукраїнської екосоціальної ініціативи «Зігрій вбогого світлом стрітенської свічки». В суботу 18 січня з промоцією Ініціативи референт Бюро УГКЦ з питань екології Луцького екзархату о. Ярослав Пелих завітав до парафії Блаженного Священномученика Василія Величковського УГКЦ м. Ковеля.

Екозустріч розпочалась Божественною Літургією у співслужінні з настоятелем парафіяльної громади та за участі чисельно зібраних парафіян.

Зимовий модуль “Школи аніматора” у Луцькому екзархаті

З 9 по 12 січня 2025 року Божого в м. Ковель, у монастирі блаженного Миколая Чарнецького, відбувся Зимовий модуль “Школи аніматора” для молоді Луцького екзархату. Цей захід, організований Комісією у справах молоді Луцького екзархату спільно з о. Тарасом Кшиком (ЗНІ), став чудовою нагодою для духовного зростання та навчання.

Громаду Покрову Пресвятої Богородиці в Мар’янівці відвідали діти з катедрального храму

У Неділю по Богоявленні, 12 січня 2025 р. Б. парафію Покрову Пресвятої Богородиці, що у Мар’янівці, відвідали діти з катедрального храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Луцька. Вже стали доброю традицією візити дітей та молоді на одну із найстаріших парафій екзархату. Цього разу гості приїхали, щоб поділитися різдвяною радістю та показали таємниче дійство – вертеп.

Владика Йосафат Говера взяв участь у молитовних заходах у Генеральному домі Згромадження святого Йосафата

У Неділю по Богоявленні, 12 січня 2025 р. Б., владика Йосафат Говера, екзарх Луцький очолив Божественну Літургію та взяв участь у моліннях у Генеральному домі Згромадження сестер св. Йосафата.

Ці молитовні заходи відбуваються у монастирі кожного дванадцятого числа місяця як пам’ять про день мученицької смерті 12 листопада покровителя Згромадження. Також, варто зазначити, що Апостольська Пенітенціарія наділила каплицю у цьому Генеральному домі повним відпустом.

Зимовий модуль школи аніматора відбудеться для молоді Луцького екзархату

Комісія у справах молоді Луцького екзархату спільно з о. Тарасом Кшиком (ЗНІ) запрошує молодь віком 13-18 років на
✨ Школу аніматора – Зимовий модуль ✨

📅 Дати: 09.01 – 12.01.2025 р.Б.
📍 Місце проведення: м. Ковель, монастир блаженного Миколая Чарнецького

У програмі:
🔸 Теоретичне та практичне навчання для аніматорів
🔸 Духовний розвиток і нові знайомства
🔸 Можливість долучитися до спільної аніматорської команди Луцького екзархату

«З новим, благословенним, роком надії тебе, український народе!» — Глава УГКЦ

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав привітав українців із Новим 2025 роком.

«2024 рік став тяжким і кривавим. Багато життів забрала війна. Наші захисники, цивільні, жінки та діти стали жертвами агресії. Але Господь не покинув нас. Він діяв у нашій історії, даруючи силу й мудрість для подолання труднощів», — зазначив Предстоятель УГКЦ.

Глава Церкви нагадав слова св. Августина: «Якщо не знаєш, що робити, роби те добро, яке зараз необхідне. А потім роби все, що можеш зробити, а тоді Господь Бог дасть тобі свою силу, і ти зможеш неможливе». За словами Блаженнішого Святослава, упродовж року українці змогли подолати труднощі, зробити неможливе завдяки Божій підтримці.

У катедральному храмі в Луцьку відбувся Чин відкриття Ювілейного року

В неділю, 29 грудня 2024 року Божого, в катедральному храмі Різдва Пресвятої Богородиці в місті Луцьку відбулася історична подія – Владика Йосафат Говера здійснив Чин відкриття Ювілейного 2025 року.

За встановленою традицією Католицької Церкви, яка триває понад 700 років, на 2025 припадає особливий рік, протягом якого Вселенський Архиєрей надає повний відпуст через виконання певних умов.
З цієї нагоди в катедральному храмі звершено урочисті богослужіння, які очолив владика Йосафат Говера у співслужінні з настоятелем храму о. Тарасом Омельчуком, сотрудником Ярославом Пелихом та дияконами – Ростиславом Труханом та Ігорем Дмитришиним.

У прокатедральному соборі св. Миколая у Рівному урочисто розпочали Ювілейний рік

У Неділю по Різдві, 29 грудня 2024 р. Б. прокатедральний храм св. отця нашого Миколая Мир Лікійських Чудотворця, що у м. Рівне урочистою Літургією та спеціальним чином відкривання святих дверей розпочав Ювілейний Рік проголошений Святішим Отцем. На богослужіння зійшлися численні віряни, щоби взяти участь у особливому молінні, котре цього разу проходить під гаслом “Надія ж не засоромить”.

У Володимирській Греко-католицькій Церкві відбулося урочисте відкриття Ювілейного 2025 року

29 грудня 2024 року в Володимирській Греко-католицькій Церкві Отців Василіан відбулося урочисте відкриття Ювілейного 2025 року, який проходитиме під гаслом «Spes non confundit» (Надія ж не засоромить). Ця важлива подія зібрала парафіян та гостей, які прийшли разом відзначити початок особливого періоду духовного відновлення та глибшого усвідомлення Божої любові.

Урочистості розпочалися о 10:00 годині зі Святою Літургією, яку очолив Канцлер Луцького екзархату, о. Сергій Василів. Співслужили з о. Канцлером місцеві священники-монахи, о. Марко Максимів, ЧСВВ (настоятель і парох монастирського храму), о. Йосип Холод, ЧСВВ (парафіяльний сотрудник) та о. д-р Прокопій Лотоцький, ЧСВВ. Перед Службою Божою було проведено Чин відкриття святих дверей, що символізує новий етап у спільному шляху віри парафіяльної громади.

У “Карітас-Волинь” відбулася річна підсумкова зустріч

Благодійний Фонд “Карітас-Волинь” підсумував свою річну діяльність зустріччю, котра розпочалась спільною подячною Літургією, яку очолив преосвященний владика Йосафат Говера, екзарх Луцький у співслужіння директора фонду о. Володимира Кметя та числкнного духовенства.
До звіту директора долучилися профільні координатори:

У катедральному храмі Луцького екзархату відбулися різдвяні богослужіння

25 грудня 2024 р. Б. у світлий празник Різдва Христового Преосвященний Владика Йосафат Говера, екзарх Луцький, очолив святкові богослужіння у катедральному храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Луцька.

Урочистості розпочалися Великим Повечір’ям з Литією, під час якого численні вірні молитовно єдналися у прославі новонародженого Спасителя. Після завершення Повечір’я Преосвященний Владика звершив чин освячення нових священичих риз, якими збагатилася катедральна святиня.

У Навечір’я Різдва Христового Екзарх Луцький очолив богослужіння у Генеральному Домі Згромадження сестер Божого Провидіння

24 грудня 2024 р. Б., напередодні празника Різдва Христового, Преосвященний Владика Йосафат Говера, Екзарх Луцький очолив богослужіння у монастирі сестер Божого Провидіння.

Урочистість святкових молінь зібрала численне духовенство та вірних цього святкового дня, щоб разом прославити народження Спасителя. Храм був переповнений людьми, які прийшли розділити радість великого празника та єднатися у спільній молитві за мир та благословення для нашої України.

Звертаючись до вірних, Преосвященний Владика Йосафат Говера у своєму пастирському слові глибоко роздумував над таїнством Воплочення Божого Сина та заохотив присутніх відкрити свої серця для прийняття дару Божої любові. Владика особливо наголосив на важливості родинної єдності та християнських цінностей у цей святковий час, підкреслюючи, що саме в родині народжується і зростає віра, яка передається з покоління в покоління.

Top