Діти з міста Рожище Луцького екзархату доєдналися до молитовної акції “Мільйон дітей молиться разом за мир і єдність”

Настоятель, отець Сергій Василів та діти парафії св. ап. Івана Богослова УГКЦ міста Рожище Луцького екзархату, 18 жовтня 2024 року  доєдналися до спільної молитовної акції «Мільйон дітей молиться разом  за мир і єдність». 

Бути нормальними в ненормальних часах

У днях 7 – 10 жовтня відбулися щорічні реколекції для духовенства Луцького екзархату, темою яких була: «Духовна стійкість у часі війни” з акцентом кна керигматичне навчання.

Отці мало нагоду відновити духовні сили у монастирі отців-францисканців у Гаях Шевченківських, що біля Тернополя, та послухати реколекційні науки отця-доктора Олега Кіндія, який відкрив секрет духовної стійкості у часі війни, базуючись на Святому Письмі, документах церкви, прикладах подвижників церкви, а зокрема папи Бенедикта XVI і папи Франциска. Реколектант ділився та свідчив власним досвідом, як ефективно виробляти стійкість у сьогоднішньому часі, бути віддзеркаленням доброти і світла Божої любові.

На храмовий празник у селищі Мар’янівка родину духовенства Луцький екзархат поповнив новопоставлений диякон

На свято Покрову Пресвятої Богородиці на парафії у селищі Мар’янівка відсвяткували храмовий празник. До парафіяльної церкви з’їхалися священники та вірні для того, щоби молитовно відзначити не тільки свято парафії, а й помолитися за справедливий мир для України та воїнство, яке саме 1 жовтня відзначає свято захисника.

З цієї нагоди Божественну Літургію очолив владика Йосафат Говера, екзарх Луцький. Йому співслужили місцеві священники, о. Сергій Василів, канцлер Луцького екзархату, о. Олександр Іванко, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Ківерці, о. д-р Василь Рудейко, сотрудник храму Климентія Шептицького зі Львова та диякон Володимир Кульпа, з храму Всіх Святих Українського Народу зі Львова.

Вручення Канонічних місій катехитам Луцького екзархату

У суботу, 28 вересня, у луцькому катедральному храмі Різдва Пресвятої Богородиці відбулося вручення Канонічних місій катехитам Луцького екзархату. Подія розпочалась Архиєрейською Літургією, яку очолив владика Йосафат Говера у співслужінні з парохом храму – о. Тарасом Омельчуком, головою Катехитичної комісії Луцького екзархату – о. Августином Запоточним, ЧСВВ, парохом храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Ківерці – о. Олександром Іванком.

Владика Йосафат Говера очолив недільну Божественну Літургію на Всеукраїнській прощі вервиці у Погоні

У мальовничому куточку Прикарпаття – Погоні відбулася щорічна, вже двадцять дев’ята проща вервиці. У ній взяли участь прочани із цілої України. В неділю Божественну Літургію очолив владика Йосафат Говера, екзарх Луцький.

Проповідь на Міжнародній прощі вервиці

Вшанування 40-ліття відходу до вічності Патріарха Йосифа Сліпого та презентація його книги «Заповіт»

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї 10 вересня 2024 року відбулася урочиста презентація книги Патріарха Йосифа Сліпого «Заповіт», присвячена 40-річчю з дня його смерті. Цей знаменний захід спільно організували Тернопільський обласний краєзнавчий музей, Тернопільський обласний департамент культури, Національна спілка краєзнавців України та Тернопільсько-Зборівська архієпархія Української Греко-Католицької Церкви.

Храмовий празник у Ківерцях

У неділю,  вересня 2024 р. Б. парафія Різдва Пресвятої Богородиці міста Ківерці святкувала своє храмове свято. Божественну Літургію очолив декан Луцького деканату о. Володимир Зінько у співслужінні о. Кшиштофом Орліцким, о. Олександром Іванко та о. Іваном Дуткою.

Нова сторінка в історії парафії св. Ап. Івана Богослова у м. Рожище, УГКЦ

25 серпня 2024 року парафія Івана Богослова УГКЦ м. Рожище Луцького екзархату відсвяткувала 10-ту річницю осв’ячення богослужбової каплиці. Саме в цей святковий день на парафію завітав Преосвященний Владика Йосафат (Говера), екзарх Луцький, щоб своїм душпастирським візитом розпочати нову сторінку в житті рожищенської парафії.

Літній християнський табір для дітей та молоді Луцького екзархату

Комісія у справах молоді Луцького екзархату провела літній християнський табір для дітей та молоді Луцького екзархату у мальовничому селі Дольськ на березі озера Святе. Табір тривав 5 днів з 12 по 17 серпня.

Нова настоятелька у Згромадженні Сестер Божого Провидіння

У п’ятницю, 23 серпня 2024 р. Б. у Генеральному Домі Сестер Божого Провидіння у Луцьку відбулась виборча капітула.

Слід зазначити що цій події передували реколекцуії для сестер, котрі провів о. Прокопій Лотоцький, ЧСВВ. Під час реколекцій сестри в супроводі молитви та наук реколектанта роздумували над харизмами свого згромадження.

Старовижівчани відсвяткували десятилітній ювілей парафії!

18 травня у с. Стара Вижівка відбулось святкування із нагоди десятиліття заснування парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Дійство розпочалося із Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив владика Йосафат (Говера), екзарх Луцький. Єпископ, коментуючи євангельський уривок, у своїй проповіді наголосив на тому, що Бог діє в нашому житті тоді, коли ми виявляємо бажання та докладаємо зусиль. По завершенні богослужіння владика подякував усім парафіянам, вручив грамоту із правом носити нагрудний золотий хрест із прикрасами о. Володимиру за наполегливу працю та служіння. Відтак о. Володимиру був доручений уряд декана Володимирського.

Комісія у справах молоді Луцького екзархату традиційно проведе літній християнський табір відпочинку для дітей та молоді екзархату

Запрошуємо дітей та молодь Луцького екзархату на незабутній літній табір у село Дольськ на березі озера Святе!

Дата: 12-17 серпня
Місце: с. Дольськ (вул. Т. Шевченка, 2, с. Дольськ, Волинська область, 44814)
Вік учасників: 12-18 років

«Євангеліє — сила Божа на спасіння кожному, хто вірує» (Рим. 1, 16): Послання Синоду Єпископів УГКЦ 2024 року

А як вони розмовляли та сперечалися між собою,
сам Iсус, наблизившись, ішов разом з ними

(Лк. 24, 15).

Дорогі брати і сестри в Христі!

Ми, єпископи Української Греко-Католицької Церкви з України та різних куточків світу, від 2 до 12 липня зібралися біля стіп Зарваницької чудотворної ікони Матері Божої на щорічний Синод. Уперше від початку повномасштабного вторгнення всі єпископи нашої Церкви прибули до Зарваниці, щоб бути разом зі своїми вірними, розділити їх біль і тривоги. Щодня ми підносили молитви за справедливий мир і завершення війни, яку злочинно та підступно розпочала Росія проти нашого народу й вільної України. Тими днями, коли відбувався наш Синод, російська брутальність перетнула ще одну межу: щоб зламати нашу волю до опору, ворог вдарив по найбільш незахищених — хворих дітях з усієї країни, які лікуються в центральній дитячій лікарні Києва. Але всупереч цьому ганебному задуму, ми досвідчили солідарність і доброту — тисячі людей розбирали уламки знищених будівель, прихистили постраждалих, і за кілька годин зібрали кошти на відбудову лікарні. У цій трагедії ми побачили все найжахливіше і найвеличніше, на що здатна людина. Ми побачили, що в серцевині нашої волі до опору є людяність і емпатія.

Постанови Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви 2024 року

ДЕКРЕТ

Вих. ВА 24/202

На славу Святої, Єдиносущної, Животворної і Нероздільної Тройці,
Отця, і Сина, і Святого Духа,
і на добро ввіреного нам Божого люду. Амінь

БОЖОЮ МИЛІСТЮ
І В ПОВНОМУ СОПРИЧАСТІ
З РИМСЬКИМ АПОСТОЛЬСЬКИМ ПРЕСТОЛОМ

СВЯТОСЛАВ,
Верховний Архиєпископ Києво-Галицький
Української Греко-Католицької Церкви

Високопреосвященним і преосвященним владикам,
всечесним отцям духовним, преподобним ченцям і черницям
та мирянам помісної Української Греко-Католицької Церкви

ПРОГОЛОШУЮ ТА ОПРИЛЮДНЮЮ

Постанови

Синоду Єпископів
Української Греко-Католицької Церкви

Комунікат Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви 2024 року

Зарваниця, 2–12 липня 2024 року Божого

Цьогорічний Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви проходив у Марійському духовному центрі в Зарваниці 2–12 липня 2024 року Божого. На Синод прибуло 50 владик УГКЦ з України та поселень, зокрема: Західної Європи, США, Канади, Бразилії, Аргентини, Австралії, а також запрошені гості з інших Церков і країн.

Синод розпочав свої діяння Молебнем до Святого Духа, який владики під проводом Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава відслужили 2 липня в базиліці Зарваницької Матері Божої. Секретар Синоду Єпископів владика Андрій Хім’як зачитав Декрет про скликання Синоду, відтак владики урочисто внесли книгу Святого Євангелія до зали засідань.

Top