Ковельчани відсвяткували храмове свято блаженного Василія Величковського

У неділю 7 липня ковельські греко-католики вшанували пам’ять священномученика Василія Величковського, іменем якого названа новозбудована святині у мікрорайоні Сільмаш.

Урочистості розпочалися ще у п’ятницю відправою акафісту до блаженного Василія. У суботу було відслужено вечірню з литією. На сам празник богослужіння розпочалися святковою утренею, після якої на подвір’ї храму освячено воду. Святкову Божественну Літургію відслужив собор духовенства. Відправу очолив декан Володимирського деканату о. Богдан Іващук. Йому співслужили адміністратор парафії блаженного Василія о. Іван Дутка, о. Володимир Улян зі Старої Вижівки та о. Ігор Якимяк з Іванич. Послужив вірним через таїнство св. Сповіді о. Роман Халус ЗНІ, ігумен ковельського монастиря блаженного Миколая Чарнецького. На Літургії також молилася сестра Анастасія Кравець, настоятелька Згромадження сестер Божого Провидіння з Луцька.

Прем’єра вистави “Хроніка п’ять Х”

16 червня відбулась прем’єра вистави християнського аматорського театру Алетея «Хроніка п’ять Х» присвяченої всім, хто віддав своє життя за Волю і Незалежність нашої Держави, всім, хто зараз захищає Батьківщину і хто буде продовжувати цю святу справу.

Відбулися реколекції для катехитів Луцького екзархату

 У Страдчі та Жовкві 8-9 червня проходили реколекції катехитів Луцького екзархату. Сестра Наталія Мельник спонукала до роздумів про те, що християнство –  то релігія стосунків.  Відносини з ближніми – це відображення нашої побожності. В духовності, серце – внутрішній центр особистості, з глибини серця не можеш сваритися.

Формаційний вишкіл для духовенства Луцького екзархату УГКЦ

У вівторок, 11 червня, у монастирі отців-василіан в м. Луцьк, відбувся вишкіл для духовенства Луцького екзархату на тему «Виклики війни». Доповідачами були п. Марія Тракало, психологиня, керівниця та співзасновниця Хабу ментального здоров’я «ДіяТи» та о. Ігор Бойко, доктор морального богослов’я, ректор Львівської Духовної Семінарії.

«Сила цінностей»: семінар для єпархіальних референтів Екобюро УГКЦ

28 травня у Брюховичах відбулась квартальна зустріч архієпархіальних, єпархіальних та екзархальних референтів Бюро УГКЦ з питань екології, яка розпочалась молитвою та духовно-екологічними імпульсами на тему «Управління дарами» отця Павла Завіші, референта Бюро УГКЦ з питань екології Камянсько-Подільської єпархії. У своїх роздумах він торкнувся основоположних викликів церковного екологічного служіння та душпастирювання у сільській місцевості.

Відбулася робоча зустріч Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я та Комісії охорони здоров’я Луцького екзархату

27 травня 2024 року відбулась робоча поїздка в місто Луцьк Голови Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я с. Севастіяни Карвацької, ЧСВВ та її заступниці п. Мирослави Полець.

Спочатку гості відвідали монастир у Луцьку, де від отців василіян дізнались про історію заснування монастря та історію віднайдення давньої ікони Пресвятої Богородиці, а також помолились до копії ікони Холмської Божої Матері.

Екзархальний рівень інтелектуальної гри “Хто? Де? Коли?”

В неділю 26 травня 2024 року на парафії блаженного Миколая Чарнецького у Ковелі відбулась особлива подія – екзархальний рівень всецерковної інтелектуальної гри “Хто? Де? Коли?” на тему: “Ті, що перемогли світ” для вікової категорії 10-13 років).  Мета гри – допомогти дітям краще пізнати шлях у вірі новомучеників Української Греко-католицької Церкви.

ПАСТИРСЬКИЙ ЛИСТ Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні «СЛОВО ДО ОСВІТЯН»

Пустіть дітей! Не бороніть їм приходити до Мене,

бо таких Царство Небесне (Мт. 19, 14).

 

Дорогі освітяни!

 

За час останнього воєнного десятиліття сфера освіти, як фундаментальна частина соціально-гуманітарного та людського капіталу в Україні, зазнала значних втрат. Уже є очевидним, що ворог веде війну, зокрема, проти української освіти. Цілеспрямоване руйнування об’єктів освітньої інфраструктури (понад 400 закладів освіти, з них 200 закладів загальної середньої освіти) й унеможливлення повноцінного навчання дітей унаслідок обстрілів, смертей педагогів та учнів, перерви в навчанні через повне відключення електроенергії, повітряні тривоги, переміщення людей і тимчасову окупацію територій постають як складові знищення росіянами ідентичності українського народу.

ПОСТАНОВИ Дев’яносто сьомої сесії Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні

ПОСТАНОВИ
Дев’яносто сьомої сесії
Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні,

15–16 травня 2024 року Божого, Зарваниця

1. Задля покращення служіння Церкви у сфері освіти і виховання в Україні:

Відбулася щорічна проща до Богородиці прославленої у Холмській іконі

В Неділю Мироносиць, 19 травня 2024 року відбулася щорічна проща вірних Луцького екзархату УГКЦ до Богородиці, прославленої у чудотворній іконі Холмської Богоматері. Традиційно прощу очолив владика Йосафат Говера екзарх Луцький.

О 15:00 храм отців-василіян у Луцьку на вул. Карпенка-Карого, 5 був наповнений молільниками, котрі з усіх куточків екзархату з’їхалися, щоби помолитися до Богородиці в цей особливий час спільної молитви в часі прощі. Сьогодні молитва прочан мала особливе намірення – за мир і спокій у нашій державі.

Привітання Блаженнішого Святослава з Днем Матері

В Луцькому катедральному храмі відбулися Великодні богослужіння, які звершив владика Йосафат Говера, екзарх Луцький

5 травня 2024 року Божого християни східного обряду відзначають свято над святами, торжество всіх торжеств – Світле Христове Воскресіння, Пасху Господню.
Воскресіння Христове – це найбільше свято, яке відзначають християни. Пасха – є символом переходу Ісуса Христа від життя до смерти і від смерти до життя.
Пасхальний агнець євреїв став для християн прообразом Ісуса Христа, який наче невинне ягня, приніс себе в жертву за гріхи цілого світу. Звідси в богослуженні його називають пасхальним агнцем або коротко Пасхою.

Великоднє привітання Блаженнішого Святослава

У катедральному храмі Луцького екзархату УГКЦ відбувся день духовної віднови

У Лазареву суботу в катедральному храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що у Луцьку,  відбувся день духовної віднови.

На запрошення настоятеля храму о. Тараса Омельчука до катедри прибули священники з екзархату, та із Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, котрі послужили вірним сповіддю та духовними науками.

Відбувся З’їзд мирян Луцького екзархату УГКЦ

У монастирі Згромадження Найсвятішого Ізбавителя у Ковелі, 20 квітня 2024 р. Б. відбувся З’їзд мирян Луцького екзархату. Цей захід відбувся у рамках підготовки до Всеукраїнського з’їзду мирян, який відбудеться у Кам’янці-Подільському у травні.
Top