У Храмі св. Йосафата в Володимирі колядували брати новики з Крехова та камерний оркестр ”Кантабіле” обласної філармонії. Кілька відеомитей з події.
У Храмі св. Йосафата в Володимирі колядували брати новики з Крехова та камерний оркестр ”Кантабіле” обласної філармонії. Кілька відеомитей з події.
Початок 2022 року екзарх Луцький розпочав робочою зустріччю з працівниками трибуналу Луцького екзархату.
3 січня в осідку трибуналу в м. Луцьк відбулось засідання усіх його працівників, яке очолив преосвященний владика Йосафат. Ієрей Олег Хортик, судовий вікарій Луцького екзархату, представив екзархові короткий звіт з праці трибуналу, вказав на здобутки та труднощі. Оскільки головним поточним завданням такого органу судочинства є розгляд дійсності таїнства подружжя, подано загальну статистику щодо цього питання. Зазначив, що завдяки скоординованій праці усіх урядів церковного суду, розгляд справи подружжя триває в стислі строки, а саме – близько шести місяців.
У неділю, 9 січня, у м. Ківерці відбулося святкове різдвяне дійство «Велика Коляда», у якому брали участь творчі аматорські колективи, релігійні громади, учнівські гурти.
Міський голова подякував усім колективам за музичні виступи, різдвяні віншування, колядки та різдвяну атмосферу.
8 січня з нагоди свята Собору Пресвятої Богородиці і Йосифа Обручника до парафіяльної спільноти Свв. Праведних Богоотців Йоакима і Анни м. Острог завітав Кир Йосафат Говера.
Відбулася святкова Божественна Літургія за участю правлячого архієрея. Йому співслужили настоятель спільноти о. Микола Адамович, настоятель костелу «Успіння Пресвятої Богородиці» о. Вальдемар Шляхта та о. Василь Чайковський.
9 січня в храмі Вознесіння Господнього УГКЦ м. Дубно відбулося Різдвяне дійство: дитячий драмгурток приготував Різдвяний вертеп, а парафіяльний хор провадив святковий концерт колядок.
У ці радісні Різдвяні дні ми не лише подумки мандруємо до Вифлеєму разом із Марією Дівою і Святим Йосифом, але і переносимо це місто Хліба до наших храмів та домівок, щоб знову і знову пережити Народження Божого Сина.
Високопреосвященним архиєпископам і митрополитам,
боголюбивим єпископам, всечесному духовенству,
преподобному монашеству, возлюбленим братам і сестрам,
в Україні та на поселеннях у світі сущим
«Слава на висотах Богу й на землі мир
людям Його вподобання!»
(Лк. 2, 14)
Христос народився! Славімо Його!
Дорогі в Христі!
Сьогодні ділимося з вами великою радістю, яку вперше прийняли і нею поділилися невідомі вифлеємські пастушки, котрі перебували на відкритому полі та вночі чували біля свого стада. За розповіддю євангелиста Луки, коли ангел Господній з’явився, то їх спершу огорнув великий страх. Та ангел до них промовив: «Не бійтесь, бо я звіщаю вам велику радість, що буде радістю всього народу: Сьогодні народився вам у місті Давидовім Спаситель, він же Христос Господь» (Лк. 2, 10–11). Відтак, почувши похвальний спів ангельських хорів «Слава на висотах Богу», пастушки один одному сказали: «Ходім лишень до Вифлеєму та подивімся на ту подію, що Господь об’явив нам» (Лк. 2, 15). І пішли, знайшли Марію і Йосифа з Дитятком та, поклонившись їм, пішли і розповіли іншим про Ісуса.
На парафії Різдва Пресвятої Богородиці місті Ківерцях був проведений відео концерт. У концертній програми діти різного віку співали колядки, пісні на різдвяну тематику та декламували різдвяні віншування. У виконанні квартету під проводом п. Лесі Савицької звучали унікальні колядки. Акомпонували на скрипках Марія-Тереза Іванко та Анна Іванко.
В неділю після Літургії для дітей в Духовному Осередку при парафії Вознесіння Господнього УГКЦ м. Дубно відбувся майстер-клас “Різдвяний павук”.
Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, вітаючи українців з Новим 2022 роком, побажав передусім Божого миру, а також сили Його любові і милосердя, щоб змінюватися на краще і будувати навколо простір любові та пошани до людини.
У відеопривітанні Блаженніший Святослав зазначив, що 2021 рік був сповнений різного роду переживань, він приніс свої радощі і смутки, здобутки і втрати.