30 червня 1973 року відійшов до Господа священномученик Василій Величковський, місіонер Волинської землі. Перша у світі парафія його імені, що знаходиться у м. Ковелі, святкує цього дня свій храмовий празник.
30 червня 1973 року відійшов до Господа священномученик Василій Величковський, місіонер Волинської землі. Перша у світі парафія його імені, що знаходиться у м. Ковелі, святкує цього дня свій храмовий празник.
3 липня у Львові у храмі Софії Премудрості Божої відбулося вручення дипломів для катехитів Луцького екзархату. Розпочалося свято Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив владика Кир Йосафат (Говера) у співслужінні з владиками Кир Степаном (Сусом) та Кир Петром Лозою. З привітальним словом до всіх звернувся декан філософсько-богословського факультету о. Юрій Щурко, владики та директор катехитично-педагогічного інституту Назар Дуда.
27 червня наша Церква відзначає пам’ять священномученика Миколая Чарнецького. Для парафії м. Ковеля це храмове свято.
Сьогодні 28 червня у стінах Львівської духовної семінарії відбулася презентація Катехизму для молоді.
Цей документ нашої Церкви є надзвичайно важливим, оскільки апостолят молоді в УГКЦ займає важливе місце.
З нагоди Дня молоді священик зі Старої Вижівки зорганізував кінотеатр під відкритим небом.
Для перегляду був запропонований мультфільм “Душа”, основним меседжем якого є відкрити для людини цінність нашого життя.
Раннім ранком 26 червня парафіяни храму священномученика Василія (Величковського) УГКЦ м. Ковель вирушили в особливу подорож до святинь села Розгірче, що на Львівщині. Це невелике мальовниче поселення, яке розкинулось у самому підніжжі Карпат, відоме старовинним скельним печерним монастирем, котрий було засновано у ХІІІ столітті, а також іконою святого Онуфрія Великого із кінця XVII століття, яка прославилася чудодійною силою.
19 червня з благословення владики Йосафата Говери відбувся богословський іспит в монастирі Святого Василя Великого м. Луцьк.
25 осіб показали здобуті знання перед членами екзаменаційної комісії, яку очолив п. Назар Дуда директор Катехитично-педагогічного інституту УКУ, владика Йосафат Говера, отець Августин Запоточний, ЧСВВ, голова катехитичної комісії Луцького екзархату, отець Матей Гаврилів, ЧСВВ та п. Уляна Грех.
Від Вознесіння до Зіслання Святого Духа у ваших парафіях разом з нашим «Живим телебаченням» вирушаймо у дорогу очікування Духа Святого, який у день П’ятидесятниці зійде і оновить найбільший дар любові, віри і надії до Господа, з яким ми назавжди зв’язали своє життя. Про це попросив єпарх Чернівецький, голова Ради з питань євангелізації при Главі УГКЦ владика Йосафат Мощич у своїх роздумах на початку Декади місійності, яку цього року провадитимуть сім’ї.
Головуючий у Всеукраїнській Раді Церков Блаженніший Святослав запрошує на телемарафон “Сім’я на карантині”. Цікаві гості, корисні поради фахівців і релігійних діячів! Дивіться у неділю, 6 червня, з 17:00 на телеканалі “Надія”: https://tv.hope.ua/uk/live
На празник Вознесіння Господа і Спаса нашого Ісуса Христа, 10 червня (13 травня за григоріанським календарем), традиційно у нашій Церкві розпочнеться Декада місійності, а завершиться 20 червня (23 травня) на празник П’ятидесятниці.
Вісімдесят восьма сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви відбулася 26-27 травня 2021 року в Марійському духовному центрі «Зарваниця» під головуванням Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. У сесійних засіданнях узяли участь усі владики Української Греко-Католицької Церкви, які діють на території України.
26-27 травня 2021 року Божого у Марійському духовному центрі «Зарваниця» під головуванням Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава відбулася Вісімдесят восьма сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви. У сесійних засіданнях узяли участь усі владики Української Греко-Католицької Церкви, які діють на території України.
18–20 травня 2021 року в онлайн-форматі у зв’язку із карантинними обмеженнями з причини пандемії Covid-19 відбулася 16 (67) сесія Постійного Синоду Української Греко-Католицької Церкви.
З 24 по 26 травня цього року у стінах Патріаршого дому у Львові відбувався перший блок духовно-психологічної віднови для медичних капеланів, у якому взяв участь о. Олександр Іванко, голова Комісії душпастирства охорони здоров’я Луцького екзархату.