У Володимирському деканаті Луцького екзархату відбулися збори деканату
У Ковелі відбулася екуменічна молитва за єдність християн
У м. Ковель, на парафії священномученика Василія Величковського, відбулася екуменічна молитва за єдність християн, яка зібрала духовенство різних християнських конфесій, представників органів місцевої влади та вірних.
Молитовна зустріч була проведена у формі спільного екуменічного молебню. У ньому взяли участь священнослужителі Української Греко-Католицької Церкви — о. Іван Дутка, о. Ярослав Пелих, о. Ростислав Трухан; Православної Церкви України — о. Анатолій Александрук, декан Свято-Дмитрівського округу Ковельського деканату ПЦУ та о. Дмитро Сагатий, священник-військовий; а також представники протестантських спільнот — Віталій Бойчук, пресвітер Церкви Євангельських християн-баптистів, Руслан Бабій, пастор Церкви Адвентистів сьомого дня, Петро Герасимчук і Олександр Ягодинець, пастори церкви повного Євангелія «Емануїл».
У Навечір’я Богоявлення Господнього Преосвященний владика Йосафат очолив вечірню з Літургією святого Василія Великого на парафії Верховних апостолів Петра і Павла в місті Здолбунові
У понеділок, 5 січня, у Навечір’я Богоявлення парафія свв. апп. Петра і Павла у м. Здолбунів молилася Вечірню з Літургією святого Василія Великого.
Цього дня, коли Церква духовно готується до величного свята Богоявлення Господнього, богослужіння мали особливо урочистий характер, адже їх очолив екзарх Луцький владика Йосафат Говера. Разом із владикою у богослужінні брали участь семінаристи Дрогобицької духовної семінарії: брат Ярослав Кураш і брат Антоній Іванів.
У Володимирі парафіяни храму святого Йосафата молитовно розпочали «йорданські святкування»
Храм святого Юрія Побідоносця що у Рівному отримав для почитання мощі свого небесного покровителя
У неділю перед Богоявлення Преосвященний владика Йосафат очолив Божественну літургію в місті Рівному, у храмі святого великомученика Юрія Побідоносця.
У своєму архіпастирському слові владика наголосив на важливості покаяння, чистоти серця та ревної щоденної молитви кожного християнина.
У Володимирі урочисто завершили Ювілейний рік Надії
Завершення Ювілейного року у прокатедральному соборі св. Миколая Чудотворця у м. Рівне
У Неділю по Різдві, 28 грудня 2025 р. Б., у м. Рівне, у прокатедральному соборі св. Миколая Мир Лікійських Чудотворця, відбулося урочисте завершення Ювілейного року, котрий відбувався під гаслом “Надія ж не засоромить”.
На закінчення Літургії, у котрій взяли участь численні парафіяни та гості міста і храму, після Заамвонної молитви вірні та духовенство помолилися молитву, котра і увінчала молитовні заходи, пов’язані із Ювілейним роком.
У Володимирі Парафія святого Йосафата відсвяткувала Різдво Христове
РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ БЛАЖЕННІШОГО СВЯТОСЛАВА
Високопреосвященним архиєпископам і митрополитам,
боголюбивим єпископам, всечесному духовенству,
преподобному монашеству, возлюбленим братам і сестрам,
в Україні та на поселеннях у світі сущим
І ось вам знак: ви знайдете дитя сповите,
що лежатиме в яслах (Лк. 2, 12).
Христос народився! Славімо Його!
Дорогі в Христі!
Сьогодні вся Вселенна вітає народженого між нами Спасителя: ангели співають, пастушки поклоняються, царі зі звіздою подорожують. Мир Божий сходить до розгубленого й заклопотаного людства, що отримує світло надії, яке сяє над цілим світом з убогого Вифлеєму! Різдво — це свято наближення Бога — Ісуса-Творця, «через якого все постало» — до людини, свого сотворіння. Яке незбагненне таїнство! Слово Боже втілюється у свій образ: Бог стає людиною, створеною на Його образ і подобу. Він стає одним із нас, живе поруч, поділяє все наше, бере на себе людські немочі й терпіння, щоб ми могли відчути Його безустанну близькість і жити в радісній свідомості, що в кожну мить «з нами Бог!».
У храмі св. Архангела Михаїла УГКЦ м. Луцьк діти власноруч змайстрували різдвяний вертеп
У храмі св. Архангела Михаїла УГКЦ м. Луцьк 20 та 21 грудня 2025 відбулися майстерки з виготовлення різдвяної атрибутики.
Духовна підготовка до Різдва Христового у Рожищі
На парафії святого апостола Івана Богослова Луцького екзархату УГКЦ в місті Рожище, 20-21 грудня 2025 р. Б., відбулися передріздвяні реколекції на тему: «Дари, які ми приносимо Дитятку Ісусу». Духовні науки, на запрошення о. Сергія Василіва очолив о. Тарас Кшик, ЗНІ з міста Новояворівськ, парафії св. ап. Петра і Павла УГКЦ.
Під час реколекцій отець Тарас наголосив на важливості особливого приготування подарунка для іменинника – Ісуса Христа. Таким даром, за словами реколектанта, є добрi справи для наших ближніх, а також щире відкриття власного серця, адже найкращим даром для Ісуса є ми самі, все інше: золото, ладан і миро вже принесуть три царі.
Парафіяни храму Вознесіння Господнього м. Дубно звершили паломництво до ювілейних дверей у храмі святого Йосафата у древньому місті Володимир
У суботу, 13 грудня, парафіяни храму Вознесіння Господнього м. Дубно звершили паломництво до ювілейних дверей у храмі святого Йосафата монастиря оо.Василіян у древньому місті Володимир. У програмі паломництва була Літургія, яку очолив о. Андрій Коваль, а паломники мали нагоду приступити до Таїнства Сповіді, яке уділювали отці Атанасій та Степан. В проповіді ще раз пригадали собі подвижницьке життя святого Йосафата і його приклад жертвенної любові. Це була унікальна нагода молитися у тому місті, де народився та провів дитячі роки святий Української Греко-Католицької Церкви. За його заступництвом підносились молитви за родини, завоїнів та за сімʼї. На завершення було прочитано отцем Степаном молитву Апостольського благословення, окроплено свяченою водою всіх паломників, а також усі мали можливість приступити до мировання.
Учні Дубенського Ліцею 5 познайомилися із соціальними ініціативами парафії Вознесіння Господнього
Сьогодні, 19 листопада, в Соціальному центрі на території парафії Вознесіння Господнього УГКЦ в м. Дубно відбулася ознайомча зустріч для учнів 8 класу Дубенського ліцею 5 . Оскільки учні мали урок трудового навчання, то для них було організовано ознайомлення з ініціативами, які діють при парафії.
Найперше дітям показали приміщення осередку, а опісля перейшли в приміщення Благодійної кухні, де кожної середи випікаються булочки для наших воїнів. Це була можливість побачити кухню, техніку і сам процес випікання і в кінці посмакувати свіжоспеченими булочками. Далі учні вирушили до нашої Швейної майстерні, де можна було побачити атмосферу виробництва різних речей. Оглядово було ознайомлено дітей з різними видами швейної та вишивальної техніки, а також презентація багатьох виробів, які можливо з цією технікою виробити. Для молодих людей важливо сьогодні побачити такі процеси, щоб надати мотивацію віднайти себе у цьому світі і сповнити своє покликання.












