ЮВІЛЕЙНА ПРОЩА МОНАШЕСТВА ЛУЦЬКОГО ЕКЗАРХАТУ У ВОЛОДИМИРІ

«Духовний фронт Надії в умовах війни»
Володимир. – 18 листопада цього року, в рамках святкування Ювілейного року Надії, відбулася урочиста паломницька зустріч монашества Луцького екзархату Української Греко-Католицької Церкви.
Місцем духовного єднання стала свята обитель Отців Василіян у місті Володимирі та ювілейний храм Святого Священномученика Йосафата. Зустріч очолив Екзарх Луцький, Преосвященний Владика Кир Йосафат Говера. В прощі взяли участь усі представники монаших згромаджень та чинів, які служать на території Екзархату: Отці Василіяни (ЧСВВ) з Луцька та Володимира, Отці Редемптористи (ЧНІ) з Ковеля, а також Сестри Божого Провидіння (ЗСБП) з Луцька.

Проща молоді Луцького екзархату до міста Луцька в ювілейному році вперше об’єднала молодь парафій у спільній молитві та радості

У суботу, 15 листопада, в Луцьку відбулася перша проща молоді Луцького екзархату, яка зібрала юнаків і дівчат із різних парафій на спільний день молитви, духовного збагачення та активного спілкування. Проща стала важливою складовою відзначення ювілейного року та засвідчила живу і згуртовану молодіжну спільноту нашого екзархату.

Розпочалася зустріч із Божественної Літургії у катедральному храмі Різдва Пресвятої Богородиці, яку очолив преосвященний владика Йосафат. Після молитви владика звернувся до молоді з батьківським словом, заохочуючи цінувати єдність, плекати віру та зростати у відповідальності за майбутнє Церкви.

У Володимирі урочисто відзначили Храмовий Празник Святого Йосафата

Володимир, 12 листопада 2025 року. – Сьогодні місто Володимир, батьківщина священномученика Йосафата Кунцевича, стало центром особливої духовної урочистості. Василіянська парафія Святого Йосафата відзначила свій Храмовий Празник, який зібрав у храмі численну громаду, духовенство та представників влади.
Святкову Архієрейську Літургію очолив Преосвященний Владика Кир Йосафат Говера, Екзарх Луцький УГКЦ. Його служіння стало серцевиною цього величного дня.Урочистість підкреслила незвичайна присутність духовенства. Владиці Йосафату співслужили численні священники Луцького екзархату, а також отці-співбрати Василіянського Чину Святого Йосафата (ЧСВВ), які прибули, щоб розділити радість свята. Особливою окрасою були брати-новики з Крехівського монастиря, які прислуговували Владиці та допомагали створити піднесений молитовний настрій. Свято стало нагодою для екуменічного діалогу та єдності. На святкування прибув представник римо-католицької громади, о. Лєшек Кошляга, а також представник місцевої влади – Андрій Гудим, Заступник міського голови.

Найменші – з надією в серці

На запрошення і за сприяння о. Івана Дутки, настоятеля парафії св. свщмуч. Василія Величковського УГКЦ м. Ковеля, 7 листопада 2025 у закладі дошкільної освіти №2 «Берізка» Ковельської міської ради Волинської області, за участю дирекції, вихователів, працівників закладу, а головно дітей старшої групи та їх батьків відбулися Екологічні місії, які вже дванадцятий рік поспіль проводить Бюро УГКЦ з питань екології, метою яких є нова євангелізація – служіння для зустрічі з Христом в контексті сучасних екологічних викликів війни.

Особливим моментом місії в світлі Ювілейного року стало звернення екореферента Луцького екзархату УГКЦ, отця Ярослава Пелиха, який закликав дітей, батьків і працівників закладу дбайливо ставитися до довкілля як до Божого дару. Його слова, які особливо були звернені до діток, були простими, щирими і глибокими – вони відкривали серця до відповідальності, любові та Надії.

Надія, що проростає: екологічна місія серед викликів війни

У рамках Екологічних місій задля збереження створіння 2025, які проводить щорічно Бюро УГКЦ з питань екології, 7 листопада, у комунальному закладі середньої освіти «Рожищенський ліцеї №2» Рожищенської міської ради Луцького району Волинської області, відбувся особливий екологічний день – подія, що поєднала духовне натхнення, освітню діяльність та практичну турботу про створений світ. Захід пройшов за сприяння місцевого священника о. Сергія Василіва, настоятеля парафії св. ап. Івана Богослова УГКЦ і став частиною ширшої ініціативи, присвяченої Ювілейному року, що закликає до плекання культури відповідальності за створіння в умовах війни та екосоціальних викликів.

Проща молоді Луцького екзархату

📅 Коли:
15 листопада 2025 року.

📍 Де:
Монастир св. Василія Великого
м. Луцьк, вул. Карпенка-Карого, 5

👥 Для кого:
Молодь віком 13–18 років

Вишкіл для духовенства Луцького екзархату, на тему: «Священник: цифрові комунікації та штучний інтелект»

З 4-6 листопада 2025 року, у Литовежі, комплекс «Три Бобри», біля Нововолинська, відбувся черговий формаційний вишкіл для духовенства Луцького екзархату, на тему: «Священник: цифрові комунікації та штучний інтелект».

Протягом цього часу духовенство слухало доповідачів: о. Андрія Шестака – директора школи журналістики та комунікації УКУ, та митрофорного протоієрея Романа Демуша – заступника голови Патріяршої комісії у справах молоді.

У Луцькому екзархаті іменовано нового протоієрея

«…Нехай цей хрест ­– прикраса почесті священничого служіння

і гідності – стане для цього Твого служителя джерелом сили і пастирської ревності,

нагадуючи про Твою святу жертву заради спасіння людей, щоб він міг завжди бути

невтомним проповідником Твоєї жертвенної любові та добрим пастирем для Твого народу…»

У середу, 5 листопада 2025 р. Б. під час вишколу у рамках діяльності Інституту постійної формації Луцького екзархату вл. Йосафат Говера іменував протоієреєм з правом носити золотий нагрудний хрест із прикрасами о. Миколу Бердника, настоятеля храму св. рівноапостольного князя Володимира у м. Сарни.

Любешівська лікарня отримала швидку та ліки від італійських благодійників

Голова громади Олег Кух разом із директором Любешівської багатопрофільної лікарні Сергієм Герцем зустрілися з духовенством Луцького екзархату Української Греко-Католицької Церкви. Під час зустрічі єпископ кир Йосафат Говера, екзарх Луцький, у співслужінні священників, здійснив чин благословення та освячення автомобіля швидкої допомоги, який передано лікарні.

Автомобіль подаровано благодійною організацією FONDAZIONE ROSA PRISTINA (Італія). Також передано ліки та медичні матеріали від фонду MALVE DI UCRAINA (Італія). Допомога надійшла за сприяння о. Юрія Мачалаби (м. Ліворно, Італія) та завдяки старанням отця Ярослава Пелиха.

Служіння Творцю через турботу про створіння на Волині

Вже вкотре, в рамках Екологічних місій 2025 та з нагоди Ювілейного року, Бюро УГКЦ з питань екології провело на Волині екологічні заходи з метою сприяння усвідомленню особистого екологічного покликання та плекання культури відповідальності за створіння на основі Божої чесноти Надії.

Заходи розпочалися у п’ятницю, 31 жовтня 2025 у монастирі св. Василія Великого оо. Василіян м. Луцьк. Ця подія розпочалася в підземному храмі Божественною Літургією, яку очолив екореферент Луцького екзархату о. Ярослав Пелих у співслужінні священників місцевої спільноти оо. Василіян та за участі парафіян.

Освячення пам’ятного знаку біля дуба з родинного села Митрополита Андрея Шептицького

У 2020 році на території ліцею номер 5 в Дубно було висаджений дерево дуба, привезене з родинного села Прилбичі, де свого часу проживав Андрей Шептицький.

23 жовтня 2025 року з ініціативи парафії Вознесіння Господнього УГКЦ в Дубно, було освячено пам’ятну дошку про цю подію яку приурочили до 160-ї річниці Дня народження Митрополита. Цей захід очолив о. Андрій Коваль, котрий є парохом парафії, та освятив це місце у присутності дирекції ліцею та учнів і запрошених гостей.

Вручення Канонічних місій катехитам Луцького екзархату

 У суботу, 18 жовтня, в Храмі Генерального Дому Згромадження сестер Божого Провидіння відбулося вручення Канонічних місій катехитам Луцького екзархату. Подія розпочалась Архиєрейською Літургією, яку очолив владика Йосафат Говера у співслужінні з головою Катехитичної комісії Луцького екзархату – о. Августином Запоточним, ЧСВВ.

«Пратулинська родина»: у молитві, єдності та свідченні віри Зібрання, що поєднало духовенство і мирян України та Польщі

З 10 по 12 жовтня 2025 року в санктуарії Пратулинських мучеників (Польща) відбувся щорічний молитовно-формаційний з’їзд «Пратулинська родина».
Подія об’єднала духовенство та мирян з України, Польщі й інших країн у дусі спільної молитви, братерства та вдячності Богові за дар віри й єдності Церкви.

Участь у заході взяли високоповажні ієрархи: Митрополит Львівський Кир Ігор (Возьняк), Владика Йосафат (Говера), екзарх Луцький, Владика Василь (Тучапець), екзарх Харківський, Єпископ Казімєж Гурда, ординарій Седлецької дієцезії (РКЦ, Польща).

«Служити серцем для родин, які несуть хрест війни»/ Відбулися реколекції для духовенства Луцького екзархату УГКЦ

З 6 по 9 жовтня 2025 року Божого в монастирі святого Йосифа, отців-редемптористів у м. Івано-Франківську відбулися щорічні духовні вправи (реколекції) для духовенства Луцького екзархату. Провідником цих днів духовної віднови був о. Богдан Гелета, ЗНІ.

У часі наук священники роздумували над глибинами духовного життя: як зберегти чисте серце; як бути добрим пастирем; як виходити на “околицю”; як пізнавати своїх вірних “по запаху” — бути близько до людей.

Владика Йосафат Говера відвідав монастир отців-редемптористів у Кохавино

У день свята Покрови Пресвятої Богородиці вл. Йосафат Говера, екзарх Луцький, очолив святкове богослужіння в Кохавинській парафії, якою опікується Згромадження Найсвятішого Ізбавителя. Єпископа Христової Церкви зустріли діти в козацьких строях і від імені всіх парафіян подарували, за нашим звичаєм, коровай. Опісля розпочалася Божественна Літургія.

На проповіді вл. Йосафат згадав про святого брата Герарда Маєлу, покровителя Кохавинського монастиря, якого 300 років від дня народження святкуємо і його святе хоч і коротке життя.

Top