У Рівному відбулися святкування 25-ліття парафії св. Миколая за участю Глави УГКЦ

У свято св. Миколая громада УГКЦ у м. Рівному святкує свій храмовий празник. Цього року святкування особливе – парафія святкує 25-ліття.

Святкування розпочалося із зустрічі Глави і Отця УГКЦ у супроводі владики Йосафата Говери, екзарха Луцького. У вітальному слові о. Євген Остапенко, настоятель храму св. Миколая висловив слова вдячності Блаженнішому Святославу за прийняте запрошення та запросив очолити Божественну Літургію. Перед Богослужінням відбулося освячення іконостасу.

 

У часі проповіді Патріярх наголосив на важливості відкрити своє вухо і серце, щоб почути те слово, котре Бог хоче сказати до нас. «Коли Господь дає плід більший ніж потребуєм, то Він дає ще і іншому. Бог дбає про весь народ, бо земля має універсальне призначення і не належить комусь одному…  Існують такі вчинки, які мають вічну вартість… і нашим завданням є назбирати такі вчинки, а це – вчинки закорінені в любові», – сказав він. Цитуючи митрополита Андрея Шептицького проповідник сказав: «Після смерті тобі залишиться лише те, що ти віддав своєму ближньому».

 

Святкову радість однієї із найбільших громад УГКЦ на Волині прибули розділити священики екзархату, гості та представники влади. Серед інших Голова обласної адміністрації п. Віталій Коваль, представники депутатського корпусу.

На завершення Літургії Блаженніший Святослав привітав присутніх з ювілеєм парафії та подякував за можливість молитися разом. В свою чергу настоятель храму о. Євген Остапенко подякував Главі Церкви та владиці Йосафатові за постійне чування над парафіяльною спільнотою і запевнив молитви за єрархію.

 

З історії парафії

Офіційну діяльність, в місті Рівному, парохія святого Миколая Чудотворця УГКЦ розпочала в 1994 році, оскільки саме листопадом цього року датуються реєстраційні документи громади. В кінці 1995 року, для забезпечення душпастирських потреб вірних даної спільноти, Львівською митрополією, було призначено о. Василя Бабського. Однак в силу різних обставин, весною 1996 року, урядом новоствореного Києво-Вишгородського екзархату (який очолив Кир Любомир Гузар), отця Василя було переведено для душпастирювання в місто Кіровоград. Натомість опіку і розвиток громади святого Миколая Чудотворця було довірено отцю Євгену Остапенко.

Зі спогадів отця Євгена дізнаємось, що: «перша Божественна Літургія відбулася в органному залі міста, 28 серпня 1996 року». Однак в підготовці до парохіяльного празнику 1996-го року (Святого Миколая Мирлікійського чудотворця – 19 грудня), вірним, вдалося обладнати тимчасове місце для Богослужбового життя в орендованому приміщенні будинку офіцерів. Учасниками святкового дійства, крім отця Євгена та парохіян (зокрема родина Мельників та Юрченків), були також о. Іван Хміль (на той час адміністратор парохії в смт. Мар’янівка) та члени обласної спільноти УМХ з м. Луцьк.

Тривалі зусилля, по отриманню території для зведення власного храму, увінчалися успіхом щойно в 2002 року, коли рішенням місцевої ради громаді греко-католиків було надано земельну ділянку на вул. Гоголя. Протягом цього ж таки 2002 року, силами парохіян було розпочато побудову каплиці (на 150 осіб), а вже в жовтні 2003 року відбулося її освячення. Варто підкресльти, що існування повноцінної святині значно підсилило і без того прогресивний вектор розвитку спільноти. Виходячи з цього, з 2005 року для допомоги о. Євгену регулярно приїжджає о. Іван Хміль, адміністратор сосідньої парохії в м. Здолбунів.

З огляду на істотне збільшення кількості вірних УГКЦ в м. Рівне, у 2007 році громада вирішує розпочати будівництво величного храму, який би своїми маштабами задовільнив необхідні потреби спільноти. Разом з тим, прагнучи облаштувати місце для праці з молодіжними та молитовними спільнотами парохії, у 2008 році місцевим ієрархом Кир Йосафатом, було освячено приміщення парохіяльного центру.

На сьогоднішній день, при парохії св. Миколая регулярно проходять передшлюбні науки для молодих пар, літні табори та різноманітні культурні заходи присвячені релігійній та патріотичній тематикам. Серед спільнот варто виокремити: молодіжну спільноту «Промінь Віри», молитовне братство «Апостольство молитви», «Матері Молитви», «Жива вервиця» та «Біблійне товариство».

Top