Відбулася проща до Волинської ікони Богородиці

8 травня 2022 р. Б. у Храмі св. Василія Великого при монастирі отців-василіян у Луцьку відбулася вже традиційна щорічна Проща до Волинської ікони Богородиці. Через воєнний стан на прощу, котра символічно співпала цього року з Днем Матері, який відзначається в другу неділю травня, до очної молитви змогли долучитися вірні м. Луцька та найближчих до обласного центру парафій.

Почалося молитовне дійство о 15:00 Молебнем до Богородиці, котрий очолив владика Йосафат Говера, екзарх Луцький у співслужінні духовенства. Цього року молільники в особливий спосіб просили Небесну Матір про мир та спокій у нашій державі, а також у молитві згадували своїх матерів.

У слові-роздумах до присутніх владика серед іншого звернув увагу на те, що ікона відображає всю історичну канву, через яку пройшла ікона, подібно як український народ, який через свою нелегку історію терпів голод, виселення, лихоліття війни. Українська мати пережила багато лиха. Сьогодні вшановуємо наших матерів і дякуємо за те, що вони для нас зробили: пригадуємо голодомор, концтабори Сибіру, сьогоднішню історію, драми народження дітей у бомбосховищах і підвалах, коли матері намагаються захистини дітей і втікають далеко від війни. Але у тих не простих обставинах звертаємося до небесної матері, щоби поручити наших земних матерів її опіці.

Закінчилась проща співом богородичних пісень, а кожен із присутніх мав можливість помолитися перед святинею.

Top