«Боже благословення, Божий мир нехай прийде до кожної родини!» — Глава УГКЦ привітав українців із Різдвом Христовим

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав привітав вірних в Україні та на поселеннях із Різдвом Христовим.

«Різдво Христове — це момент, коли незбагненний, вічний, невидимий Бог Отець стає знаним, видимим через втілення своєї любові до людини у своєму Сині, який народжується між нами», — зазначив Предстоятель УГКЦ. Він наголосив на глибинному значенні свята, яке відкриває для нас Божу любов і світло, яке долає темряву і холод цього світу.

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ БЛАЖЕННІШОГО СВЯТОСЛАВА

Високопреосвященним архиєпископам і митрополитам,
боголюбивим єпископам, всечесному духовенству,
преподобному монашеству, возлюбленим братам і сестрам,
в Україні та на поселеннях у світі сущим

… І вона породила свого сина первородного,
сповила його та поклала в ясла,
бо не було їм місця в заїзді
 (Лк. 2, 7).

Христос народився! Славімо Його!

Дорогі в Христі!

Різдво Христове непереможною силою світла і теплом Божої любові огортає нас! Сьогодні Син Божий народжується в людському тілі, беручи на себе всі досвіди людського життя: переживає вбогість, відкинутість і ворожнечу, холод зламаних людських стосунків і темряву людської ненависті й переслідування. Бог приходить саме туди, де «немає Йому місця», де людина викинула Його зі свого життєвого простору та горизонту власних мрій.

В Екобюро УГКЦ підбили підсумки екомісій під патронатом митрополита Андрея Шептицького

12 грудня в Івано-Франківську відбулась заключна квартальна зустріч та освітній семінар для архієпархіальних, єпархіальних та екзархальних референтів Бюро УГКЦ з питань екології.

Вже традиційно захід розпочався зі спільної молитви, після якої о. Юрій Годісь поділився духовними екоімпульсами на основі творчості о. Маркіяна Шашкевича, інтегральною складовою якої була тема любові до природи.

«ІСУС ХРИСТОС – НАША НАДІЯ» (І Тим. 1, 1) Послання Блаженнішого Святослава, Глави й Отця УГКЦ, до духовенства і вірних УГКЦ та всіх людей доброї волі з нагоди Ювілейного 2025 року Божого

Високопреосвященним та преосвященним архиєпископам і митрополитам,
боголюбивим єпископам, всечесному духовенству,
преподобному монашеству, возлюбленим братам і сестрам,
в Україні та на поселеннях у світі сущим

Нехай же Бог надії сповнить вас усякою радістю та миром у вірі,
щоб ви збагатились у надії, силою Духа Святого
(Рим. 15, 13).

Дорогі в Христі!

Вступ

      1. Прямуючи стежками світу цього, людина не знайде миру, допоки не зміцниться в надії на Бога. Цей «неспокій» дуже влучно описує святий Августин: «Це ж Ти спонукаєш нас шукати радощів у Твоїх похвалах, бо ж Ти створив нас для Себе, і серце наше не супокійне, доки спочине в Тобі»[1]. Саме про це твердить Господь, закликаючи: «Прийдіть до Мене всі втомлені й обтяжені, і Я облегшу вас» (Мт. 11, 28). Так Він неначе каже: наблизьтеся до надії, яка є в Мені, і ви знайдете спочинок від утоми і страху.

Крила для ангелятка – п’єса до св. Миколая у Луцькому монастирі Отців-Василіян

У навечір’я улюбленого всіма свята Святий Миколай зібрав дітей парафії при монастирі отців-василіян у Луцьку та їхні сім’ ї на Божественну Літургію. Опісля маленькі глядачі занурилися у світ вистави про Янголятка, яке хотіло з усіма ангелами полетіти на землю, щоб допомогти Святому Миколаю розносити подарунки, але у нього не було крил. Після багатьох пригод Янголятко готує подарунок для святого Миколая і за щире й добре серце отримує довгоочікувані крила, щоб летіти на землю і творити добро.

Відбулося нагородження переможців ХІV Всеукраїнського екоконкурсу «Відповідальність за створіння»

5 грудня, напередодні св. Миколая, в Івано-Франківську відбулася урочиста Академія з нагородження переможців ХІV Всеукраїнського екологічного конкурсу «Відповідальність за створіння», який щорічно організовує Бюро УГКЦ з питань екології.

В цьому році конкурс був присвячений популяризації екологічного богослов’я та природоохоронної спадщини митрополита Андрея Шептицького, в контексті вшанування 80-ї річниці з дня його смерті.

Розпочалася Академія зі спільної молитви, після якої очільник Екобюро УГКЦ проф. д-р Володимир Шеремета привітав присутніх переможців і сфокусував їхню увагу на концепції сталого розвитку, яку вже сторіччя тому пропагував Праведний Митрополит.

Постанови Дев’яносто восьмої сесії Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні

29–30 листопада 2024 року Божого, Львів

1. Задля належного функціонування та розвитку військового душпастирства Української Греко-Католицької Церкви в Україні:

I. Затвердити і поблагословити до виконання План розвитку військового душпастирства в УГКЦ на наступні три роки.

У Луцькому екзархаті проголошено відпустові храми з нагоди Ювілейного року 2025 року Божого

Екзарх Луцький, Кир Йосафат Говера свїм декретом Вих. № ЛЕ24/138/15 від 2 листопада 2024 р. Б. проголосив відпустовими три храми на території Луцького екзархату УГКЦ; про це йдеться в декреті:

ДЕКРЕТ

про проголошення в Луцькому екзархаті

Відпустових храмів з нагоди Ювілейного

2025 року Божого

На славу Святої, Єдиносущної, Животворящої і Нероздільної Тройці,Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

ЙОСАФАТ ГОВЕРА,

БОЖОЮ МИЛІСТЮ ЕКЗАРХ ЛУЦЬКИЙ

Нові Сади Перемоги на Волині

Цьогорічна пам’ять Днів Гідності та Свободи й вшанування жертв Голодомору стали особливими на Волині. Крім молитовного шанування і пам’яті, висаджено одразу три фундукові Сади Перемоги у двох територіальних громадах області.

У рамках Всеукраїнської акції «Посади дерево миру», 22 листопада 2024 р., екореферент Луцького екзархату о. Ярослав Пелих на запрошення о. Сергія Василіва, адміністратора парафії св. Йоана Богослова УГКЦ, відвідав м. Рожище, де було висаджено 20 саджанців фундука на території спеціалізованої школи-інтернату Рожищенського навчально-реабілітаційного центру Волинської обласної ради за участю директорки даного закладу, учнів та працівників. Захід розпочався молитвою, потім, спільними зусиллями, дбайливо посадили саджанці дерев, далі о. Ярослав промовив слово-звернення до присутніх на тему «Енергоефективність – наш внесок у Перемогу». Кульмінацією події стало те, що учасники заходу поділилися враженнями від спільно зробленої доброї справи.

Реколекції для дружин священників Луцького екзархату

«Хай наші родини будуть першим місцем, де передається скарб віри новим поколінням християн, де практикується спільна молитва і читання Святого Письма і де різні покоління укріплюють одне одного свідченням віри і терпеливою та вірною любов’ю».  Це одне із заохочень Послання Синоду Єпископів УГКЦ
2024 року до духовенства, монашества та мирян під назвою: «Євангеліє — сила Божа на спасіння кожному, хто вірує» (Рим. 1, 16).

У світлі плекання чесноти християнської віри та передавання її в своїй родині та парафіяльній спільноті 22-24 листопада відбулися реколекції для дружин священників Луцького екзархату. Обитель отців Василіян у Жовкві гостинно прийняла учасниць реколекцій та створила усі умови для їх проведення в атмосфері молитви, духовного спокою та роздумів.

Луцький екзархат збагатився ще одним дипломованим медичним капеланом

Напередодні свята Введення в храм Пречистої Діви Марії, 20 листопада 2024 р. Б. у стінах Патріаршого Дому у Львові відбулися урочистості з нагоди закінчення навчання на сертифікованій програмі «Душпастирська клінічна освіта» та вручення дипломів медичним капеланам.

З цієї нагоди Кир Ігор Возьняк, архиєпископ і митрополит Львівський у співслужіння вл. Богдана Манишина, керівника Департаменту військового капеланства при Патріаршій курії УГКЦ, капеланів та численного запрошеного духовенства очолив Божественну Літургію, котра і увінчала річну програму навчання, практик та написання дипломних робіт медичних капеланів, котрі представляли майже всі єпархії та екзархати УГКЦ в Україні.

Формаційна зустріч для євангелізаторів УГКЦ

16 листопада у Києві при Патріаршому соборі відбулася формаційна зустріч, присвячена євангелізації УГКЦ. У заході взяв участь Голова комісії Луцького екзархату о. д-р Прокопій Лотоцький, ЧСВВ, а також представники різних євангелізаційних спільнот. На зустрічі Преосв. Владика Йосафат Мощич, Голова Патріаршої комісії у справах євангелізації, підкреслив важливість «керигми» у сучасній проповіді та необхідність створення малих спільнот при парафіях для глибшого переживання віри і Божої любові. Він також акцентував на ролі мирян у свідченні віри в сучасному світі.

Парафіяни храму Вознесіння Господнього у м. Дубно мали нагоду переглянути фільм про Митрополита Андрея

Після Літургії, 3 листопада,  в Духовному осередку при парафії Вознесіння Господнього парафіяни переглядали фільм про Митрополита Шептицького. 1 листопада 1944 року відійшов у вічність праведний Слуга Божий Андрей. Його заслуги перед народом і Церквою, наступними поколіннями ще до кінця не оцінені.

Відбулося освячення нового чернечого дому для сестер Згромадження Божого Провидіння

Сьогодні, 31 жовтня відбулося освячення нового чернечого дому для сестер Згромадження Божого Провидіння при парафії Успіння Пресвятої Богородиці у м. Тернопіль.

Очолив освячення архиєпископ і митрополит Тернопільський Кир Василій Семенюк разом із владикою Йосафатом Говерою, екзархом Луцьким. Важливо зазначити, що це згромадження було засноване вл. Йосафатом на теренах Луцького екзархату.

Наймолодша парафія Луцького екзархату освятила каплицю у день храмового свята

У день пам’яті святого Димитрія Мироточця, 26 жовтня,  у селищі Турійськ, що на Волині, було освячено богослужбову каплицю для вірних греко-католицької парафії на честь цього Солунського чудотворця.

Турійська парафія є наймолодшою в Луцькому екзархаті. Регулярні богослужіння розпочалися торік і спершу відбувалися у селищному будинку культури, а згодом з Божою допомогою та спільними зусиллями парафіян і доброчинців вдалося звести каплицю. На майбутнє заплановано будівництво великого парафіяльного храму та душпастирського центру.

Top